Jaki laptop na studia?

Laptop na studia nie musi być urządzeniem o ogromnych możliwościach i nie musi kosztować dużo. W przypadku studentów sprawdzają się laptopy tanie, czyli takie, które nie kosztują więcej niż 2000 zł. W zasadzie nie trzeba wydawać więcej, żeby mieć funkcjonalny laptop na studia.

Parametry laptopa dla studenta

Jeśli weźmie się pod uwagę laptopy do 2000 zł, na pewno znajdzie się wśród nich wiele modeli, które dla studenta będą się nadawały. Gdy kupuje się laptop dla studenta, warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Parametry laptopa dla studenta powinny być następujące:

 • Dysk twardy o budowie talerzowej (dysk HDD) będzie wystarczający. Student wykorzystuje laptop do pisania, szukania informacji, odbierania poczty. Dysk HDD zapewni laptopowi wydajną pracę.
 • Procesor i3, który na pewno się sprawdzi. W przypadku studentów lepszej klasy procesor jest zupełnie zbędnym wydatkiem.
 • Karta graficzna zintegrowana. Zastosowanie, jakie ma laptop dla studenta, nie wymaga tego, by w laptopie zamontowana była karta graficzna dedykowana. Chyba że są to studenci kierunków inżynierskich lub tacy, którzy w ramach programów studiów pracują na skomplikowanych programach komputerowych.
 • Pamięć RAM. Żeby laptop pracował wydajnie, wystarczy, jeśli RAM będzie w granicach od 2 do 4 GB.
 • Matowa matryca – dzięki niej praca z laptopem będzie mniejszym obciążeniem dla oczu. Matowa matryca jest zbudowana tak, że załamuje promienie słoneczne padające na ekran. W ten sposób promienie nie odbijają się i nie mają złego wpływu na kondycję oczu.

Ceny laptopów dla studentów

Ceny laptopów dla studentów nie muszą być wygórowane. Jeśli nie są to studenci kierunków inżynieryjnych czy związanych z projektowaniem, z pewnością wystarczą im laptopy do 2000 zł. Nawet laptopy do 1000 zł mogą okazać się urządzeniami odpowiednimi. Ich budowa jest tak opracowana, że z powodzeniem tanie laptopy zaspokoją potrzeby studentów.

W innej sytuacji są studenci, którzy studiują kierunki, gdzie dobry laptop jest konieczny. Studenci informatyki, architektury czy przykładowo fotografii, często w ramach studiów muszą pracować ze skomplikowanymi programami komputerowymi. W ich przypadku drogi komputer jest inwestycją. Nie tylko pomaga im w nauce, ale może być urządzeniem, z którego będą oni korzystali też w przyszłości. Studenci kierunków inżynieryjnych i specjalistycznych w zasadzie mogą zainwestować w dobry komputer, bo będą mogli z niego korzystać też po zakończeniu nauki. W takim przypadku drogi komputer może być inwestycją na lata.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  admin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz