Laptopy studenckie – jakie cechy?

Jesteś studentem i szukasz naprawdę dobrego laptopa. Nie masz zbyt dużo pieniędzy, a mimo to oczekujesz, że uda Ci się wybrać sprzęt, który sprosta Twoim oczekiwaniom? Pomożemy Ci w tym. Musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na to, co taki laptop Ci da. Im większe są jego możliwości i im niższa cena, tym tak naprawdę lepiej.

Weź pod uwagę podzespoły

Musisz brać pod uwagę przede wszystkim:

 • Dysk twardy – jeżeli jesteś studentem kierunku, na którym przygotowujecie sporo materiałów, to Twój dysk powinien być dość duży. Stawiaj na laptopa, który posiada dysk 500 GB. Jeżeli natomiast wiesz, że nie będziesz potrzebował aż tak dużego dysku, to lepiej jest zapłacić za laptopa mniej i wybrać model, który ma dysk 265 GB.
 • Procesor – dobry procesor to podstawa, ale na studiach wcale nie potrzebujesz czegoś o ponadprzeciętnych możliwościach. Z powodzeniem wystarczy Ci procesor czwartej czy piątej generacji. Obecność takiego procesora sprawi, że cena danego laptopa będzie po prostu niska.
 • Ekran – jeżeli dużo się uczysz, to kładź nacisk na to, by wybrać notebook o dobrym jakościowo ekranie. Takim, który jest Ci w stanie zagwarantować odpowiednie podświetlenie, a także matową matrycę. Jeżeli kierunek Twoich studiów jest związany w jakiś sposób z projektowaniem, to stawiaj na ekran IPS, który jest w stanie bardzo dokładnie odwzorować kolory.

Rozsądnie dobierz swój budżet na laptopa

Z pewnością 2000 z całkowicie wystarczą Ci, żeby wybrać dobrego laptopa. W takiej cenie z pewnością kupisz już sprzęt, który będzie się cechował takimi podstawowymi parametrami, a nawet czymś więcej. Jednakże, kiedy kierunek studiów jest bardziej wymagający, a Ty masz nieco większy budżet, to celuj w laptopy do 3000 zł. Takie zaoferują Ci po prostu znacznie większe możliwości i czasami także dłuższy okres gwarancji, co jakby nie patrzeć, pozwoli Ci nieco zaoszczędzić.

Studenci bardzo często podróżują ze swoimi laptopami. Zabierają je na uczelnie, do domu, do akademika, do parku i tak dalej. Dlatego też świetnie byłoby, gdyby Twój laptop oferował możliwość działania przez długi czas na jednym ładowaniu. Super byłoby, gdyby dane urządzenie pozwalało Ci pracować przez 6-8 godzin, dlatego zwracaj uwagę na to, jaką ma baterię. Im lepsza będzie bateria Twojego notebooka, tym lepiej dla Ciebie.

Oczywiście kup sobie jeszcze dobrą torbę do laptopa, bo jego ciągłe przenoszenie mogłoby go narazić na szwank. Zadbaj o to, żeby torba była twarda i sztywna. Nie kupuj tej najtańszej, bo taka szybko się przedrze i nie będziesz miał z niej zbyt wielkiego pożytku.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  admin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz